Finalinis Euroscola konkursas

Euroscola- tai programa, skatinanti jaunimą susipažinti su Europos Parlamento darbu, ES  vykstančiais procesais. Konkurso finalas prasideda vienos minutės trukmės komandų prisistatymu, kurį dalyviai rengia iš anksto. Finale komandų laukia užduotys, skirtos patikrinti  žinias apie ES institucijas, istoriją, veiklą, ES šalis ir kandidates, apie žinomiausias ES asmenybes ir pareigūnus. Finalo turo laimėtojams suteikiama galimybė aplankyti EP būstinę Strasbūre. Konkursas Lietuvoje pradėtas organizuoti nuo 2007 m.

Edukacinė programa prieš žalingus įpročius

2017 m. lapkričio 13 dieną Kauno rajono Garliavos Juozo Lukšos gimnazijoje lankėsi judėjimo „Stabdyk nusikalstamumą“ Kauno regiono skyriaus pirmininkas Darius Joneikis kartu su Kauno rajono bendruomenės pareigūnais — Živile Liutkeviče ir Linu Rudžiu. I klasių mokiniams buvo pristatytas vykdomas projektas „Žalingiems įpročiams mokyklose — NE“ ir edukacinės priemonės: specialūs akiniai, CO2 matuoklis, sąlyčio su narkotinėmis medžiagomis testai ir kt.

Kauno rajono ir Vilkaviškio vyskupijos Aleksoto dekanato  mokinių tikybos žinių  protmūšis „Ir tiesa padarys jus laisvus“

Šiais metais minime palaimintąjį Teofilių Matulionį, kurio likimas buvo tikrai nelengvas. Jam teko sunkiai siekti mokslo, dirbti toli nuo Tėvynės, kalėti sovietinėje Rusijoje. Sugrįžus į Lietuvą, laukė tremtis iš savo vyskupijos, nuolatinis persekiojimas, kratos.

IA mokiniai dalyvavo Diplomato dienos minėjimo renginyje

Lapkričio 7-oji  - Lietuvos diplomato diena. Ta proga Lietuvos mokiniams buvo organizuojama diskusija „Ateities Europos Sąjunga - kas svarbiausia?“ Šią diskusiją moderavo KTU Europos instituto vadovas, diplomatas Vygaudas Ušackas. Diskusijose dalyvavo SHMMF dekanas, politologas Ainius Lašas, Europos Komisijos atstovybės Vilniuje vadovas Arnoldas Pranckevičius, Lietuvos nuolatinės atstovybės ES patarėjas Arūnas Trakimavičius ir kiti ES diplomatai.

SEB programa  „Pirmieji žingsniai“

Garliavos Juozo Lukšos gimnazijoje ekonomikos ir verslumo pamokose apsilankė SEB banko klientų aptarnavimo konsultantės Rūta ir Vida, kurios gimnazistams pristatė SEB banko programą „Pirmieji žingsniai“. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su pirmaisiais sprendimais tvarkant savo biudžetą, gauti laiko patikrintų patarimų, sužinoti, kas yra pagrindiniai veiksniai investicijų pasaulyje, ko reikia norint pradėti kurti nuosavą verslą, kaip planuotis savo išlaidas, nuo ko pradėti taupyti .

Eglė Vasiliauskaitė,
ekonomikos mokytoja

Atostogos Europos pramogų parkuose

Kol  dauguma gimnazistų atostogavo, mes, gimnazijos pirmokai, išvykome į ilgą ir ištvermės reikalaujančią kelionę Vokietijon. Žinodami, jog  teks įveikti  3500 kilometrų, vis tiek ryžomės išbandyti savo jėgas tiek dienos, tiek nakties metu.

Gimnazistai rudens atostogas pradėjo keliaudami Baltijos jūra

Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos II klasių mokiniai, lydimi savo klasės vadovų: I. Grinienės, E. Vasiliauskaitės, V. Levanauskaitės ir L. Zizo,  rudens atostogas pradėjo turininga trijų dienų UAB „Eura Travel“ organizuota kelione į Estiją ir Švediją.

Baltijos forumas

Spalio 17 dieną mūsų gimnazijos anglų kalbos mokytoja Edita Liutkevičienė dalyvavo EK ir ES institucijų, atstovaujamų organizacijos „In Actio“ organizuotame projekto sklaidos renginyje - forume „Baltic forum on education for democratic citizenship and human rights“, kuris vyko Estijos sostinėje Taline.

IIA klasės mokiniai lankėsi UAB „Kauno vandenys‘‘

Spalio 4 dieną IIA klasės mokiniai su chemijos mokytoja Asta Račkauskiene lankėsi UAB „Kauno vandenys‘‘. Iš pradžių bendrovės technologas Jonas supažindino su nuotekų valymo įrenginių atsiradimo istorija. Anot jo, prieš porą dešimtmečių visai nevalomos Kauno miesto buities ir pramonės nuotekos buvo liejamos į Nemuną bei Nerį. Nepaisant didelių finansinių problemų, 1992 metais pradėti statyti nuotekų ir kanalizacijos valymo įrenginiai. Susipažinę su trumpa bendrovės istorija, užėjome į mechaninį nuotekų valymo skyrių, kur įrengtos specialios grotos. Technologas paaiškino, kaip veikia grotos, surenkančios stambias nuotekų daleles. Ironiškai užsiminė, kad dažnai pasitaiko, jog dėl gyventojų nerūpestingumo jos užsikemša ir nuo supuvusių obuolių.

Mokytojų diena gimnazijoje

Diena gimnazijoje prasidėjo nuo mokytojų sutikimo prie įėjimo į šviesų gimnazijos rūmą... Su muzika, abiturientų šypsenomis, gėlėmis ir aplodismentais.

Pirmos pamokos metu, savo mokytojams, meninę programą parodė gimnazijos abiturientų atstovai, mokyklos vaikinų choras (mokyt. A. Tamėnienė), Meno mokyklos trio (susijungęs į vieną, dviejų Garliavos gimnazijų mokinių, kolektyvą). Mokytojus sveikino gimnazijos direktorius Vidmantas Vitkauskas, mokinių tėvų atstovas Jonas Gumbelevičius ir kiti. Pamokos trukmės akimirka, po šventinių kalbų, kavos ir įvairių saldėsių ragavimo, buvo užbaigta gražiomis dovanėlėmis – visiems mokytojams direktorius įteikė polo marškinėlius su gimnazijos atributika (rėmėjai „Tometos“ uniformų siuvykla).

Nuotraukos Lauros Kriščiūnaitės

GJLg info