eTwinning projektas „ Mūsų gamta – mūsų kuriama ateitis“/Make it happen: our nature, our future“

Projektas skirtas: Industrializacija ir urbanizacija sukelia sparčius pasaulio pokyčius, kuriuos sukelia žmonės. Buvo pastebėta, kad šis pokytis iš pradžių prisidėjo prie žmonių gerovės didėjimo, tačiau laikui bėgant padarė didelę žalą pasaulio ekologinei sistemai. Siekiant pašalinti industrializacijos ir urbanizacijos sukeltas ekologines problemas, pasiūlytas tvarios plėtros modelis. Darnaus vystymosi samprata visuotinai pripažįstama kaip aplinkos, žmonių ir ekonomikos derinimas, vadovaujantis draugiško gamtai požiūriu. Šiame projekte vykdytos veiklos padėjo mokiniams geriau suprasti darnaus vystymosi idėją, išsiugdyti kritinį mąstymą bei tapti draugiškesniais gamtai.

Projekto pradžia:               2022 10 01 gimnazijoje, eTwinning

Projekto pabaiga:              2022 02 28 gimnazijoje, eTwinning

Projekto partneriai:
Pagrindiniai: Garliavos Juozo Lukšos gimnazija (Lietuva), Kauno r. Čekiškės Dovydaičio gimnazija (Lietuva) ir dar 6 mokyklos iš Lietuvoos.

Bendrai - ISPANIJA (3), LIETUVA (8), PORTUGALIJA (1), RUMUNIJA (3), TURKIJA (10)

Projekto kalba: anglų k.

Mokinių amžius: 16-19 m.

Gimnazijos mokinių skaičius, dalyvaujančių projekte:  56 (I-IV klasių gimnazijos mokiniai)

Priemonės, kuriomis naudojasi dalyviai: TwinSpace aplinka, pokalbių svetainė Facebook, el. paštas, forumas, MS PowerPoint, Excel,  Word. Web.2 įrankiai (Projekte naudoti IT įrankiai: Google Slide, Coggle map, Linoit board, Voki, Pixton, PICCOLLAGE, canva, Avatar making, slido, google forms, youtube, vocaroo, Storyjumper, Ourboox, thinglink, patdlet, linoit ir Canva programėlė). Sklaidos kanalai – mokyklų svetainės, spauda, UPUES 2022. Išleistas mokslinis straipsnis, kurį parengė Turkijos atstoves Fatma ir Meryem – pagrindinės projekto koordinatorės.

Projekto siekiamas rezultatas:

• Šiuo projektu individualios atsakomybės suvokimo ugdymas buvo integruotas į ugdymą, siekiant ateities kartoms palikti gyventi palankesnį pasaulį, atkreipiant dėmesį į pasaulyje išgyvenamas globalias problemas, mokiniams buvo suteiktas aplinkosauginis gyvenimo būdas.
  • Mokiniai tobulino užsienio kalbų žinias, mokymosi mokytis, IT, kūrybiškumo, bendravimo, bendradarbiavimo kompetencijas, skirtingų kultūrų pažinimo įgūdžiai buvo ugdomi projektiniu darbu.
  • Mokiniaisuprato darnaus vystymosi tikslus ir asmeninę atsakomybę siekiant jų įgyvendinimo, gavo informacijos apie nuveiktus darbus pasaulyje. Suvokė, kokias grėsmes kelia pasauliui žmonės ir kad pokyčiai prasideda nuo mūsų.
  • Mokytojai efektyviai bendravo su visais projekto dalyviais, o vykdydami jo veiklas geriau įsigilino į  darnaus vystymosi tikslus.

Projekto koordinatorė: anglų kalbos mokytoja Kristina Grigaitė-Bliūmienė

Projekte dalyvaujančios mokytojos: istorijos mokytoja Jurgita Sipavičienė, anglų kalbos mokytojos

Projekto pasiekimai:eTwinning nacionaliniai kokybės ženklelį jau yra gavę užsienio ir Lietuvos projekto partneriai. Gimnazija pateikusi vertinimui.

Projekto sertifikatas: