Netradicinė pamoka IA klasės mokiniams Kauno mečetėje

Kauno mečetė - viena iš keturių Lietuvoje esančių musulmonų maldos namų. Jai suteiktas valstybės saugomo kultūros paveldo objekto statusas. Tai vienintelė mūrinė mečetė Pabaltijo šalyse.

Šiuo metu Kaune gyvena apie 260 Lietuvos totorių. Dar tiek pat - atvažiavusių po II Pasaulinio karo musulmonų iš Kaukazo, Kazanės, Krymo, Vidurinės Azijos, kurie dabar yra Lietuvos Respublikos piliečiai. Kaune pastoviai mokosi nemažai studentų iš Artimųjų Rytų valstybių ir musulmoniškų šalių. Visi jie – tai dabartinės Kauno mečetės maldininkai. Penktadieninių maldų metu mečetė visada būna perpildyta, dėl ko kartais daliai musulmonų tenka melstis lauke. Bendruomenės narių skaičius auga kasmet.

Mečetės vienoje sienoje yra michrabas – niša, rodanti Mekos, maldos, kryptį. Dešinėje michrabo pusėje yra pakyla ant laiptelių, vadinama minbaru, ant kurios palypėjęs imamas skaito pamokslą. Lietuvos mečečių sienos puoštos labai kukliai – ant jų kabo muhirai – kaligrafiškai užrašytos arabiškos ištraukos iš Korano. Grindys išklotos didesniais ir mažesniais maldos kilimėliais, ant kurių musulmonai meldžiasi, bet yra ir suolų vyresniems bei ligotiems žmonėms, kuriems sunku melstis nusilenkiant iki žemės. Mečetėse yra įvairios islamiškos literatūros, knygų, lankstinukų, Koranas originalia arabų kalba ir vertimų rusų ir lietuvių kalbomis..

Apie musulmonų papročius ir tradicijas pasakojo totorė, islamą išpažįstanti, Kauno mečetės sekretorė Neli.

Mokiniams patiko pasakojimai apie  musulmonų vestuvių, laidotuvių papročius.

Ši pamoka vaizdžiai pateikė islamo religijos ypatumus.

Geografijos mokytoja Zita Talutienė