Geografijos pamoka Kauno meteorologijos stotyje

Dažnai, užmezgant pokalbį arba nebeturint ką pasakyti, kalbama  apie orus. Tačiau ne visi įsivaizduojame, kiek reikia meteorologinių prietaisų parodymų, kad būtų sudaryta tiksli orų prognozė. Tam, kad ne tik vadovėlius skaitytume, bet ir savo akimis pamatytume, kokie prietaisai naudojami atmosferos būsenai tirti, vykome į Kauno meteorologijos stotį. Stoties darbuotojai supažindino su ozono sluoksnio matavimo prietaisu, heliografu, kritulmačiu, anemometru, debesų aukščio, radiacijos kiekio matuokliais. Mokiniai sužinojo, kokiame prietaise naudojamas 0,5m ilgio moters plaukas, kaip nustatomas šerkšno ar lijundros pavojus. Šioje meteorologijos stotyje 2015 metais buvo užfiksuota ir šiaurės pašvaistė. Tokia netradicinė aplinka IA klasės mokiniams padėjo geriau suvokti mokomąją medžiagą.