PARAMOS SKYRIMAS

Gerbiami tėveliai,

Garliavos Juozo Lukšos gimnazija turi paramos gavėjo statusą ir  galinti įstatymų numatyta tvarka gauti 2% nuo praeitais metais jau sumokėtų pajamų mokesčio. Jei dar nepasidalinote savo šiais 2%, prašome pasinaudoti galimybe juos skiriant mūsų gimnazijai.
      2 % paramą gimnazijai galite skirti keliais būdais:
      Gimnazijos administracija

Rašėme Nacionalinį diktantą

Vasario 24 d. jau dešimtą kartą vyko Nacionalinis diktantas – suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas, kurio organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

Konkursą 2006 m. pradėjo rengti savaitraštis „Atgimimas“. Pastaraisiais metais pagrindinis konkurso organizatorius – VšĮ Pilietinės minties institutas. Rašyti nacionalinį diktantą nėra nei lietuviška, nei nauja idėja. Tokie diktantai rašomi ir Prancūzijoje, Olandijoje, Lenkijoje, Kinijoje ir kitur.

Jau antrus metus diktantas rašomas per Lietuvių kalbos dienas, kurios organizuojamos vasario 16 – kovo 11 dienomis. Tradiciškai Nacionalinio diktanto tekstas pilnas visokiausių „spąstų“. Taip daroma specialiai, kad būtų galima išrinkti geriausiuosius.  LRT diktoriaus Marijaus Žiedo diktuojamą Nacionalinį diktantą, kurio tekstą sukūrė Alvydas Šlepikas, rašė 32 raštingiausi mūsų gimnazijos gimnazistai.

Po diktanto visi buvo geros nuotaikos, nors turėjo nemažai abejonių dėl kai kurių žodžių rašybos ir ypač dėl teksto skyrybos, nes skyryba, ko gero, kiečiausias riešutėlis visiems lietuviškai rašantiems. Bet juk svarbiausia pasijusti visos lietuviškai kalbančios ir rašančios bendruomenės dalimi. Juk šių metų kalbos dienų šūkis: „Kalboje visų namai!“

Lietuvių kalbos mokytoja  Giedrė Gustienė