Informacija abiturientams!

Egzaminų tvarkaraštis ir egzaminų centrai

Prasideda bendrasis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas

Birželio 1 d. prasidėjo bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas prašymų registracija. Visi šalies abiturientai ir asmenys, siekiantys įgyti aukštąjį išsilavinimą, LAMA BPO (Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti) tinklapyje turi galimybę nemokamai registruoti savo prašymą studijuoti.

Prašymų registracija LAMA BPO vyksta nuo 2018 birželio 1 d. iki 2018 liepos 23 d. (12 val.). Kvietimas studijuoti bus skelbiamas 2018 m. liepos 26 d. (iki 12 val.).

Sutarčių su pakviestaisiais pasirašymas vyks 2018 m. liepos 27-31 d.

LAMA BPO informacija

Mokinių priėmimas į Garliavos Juozo Lukšos gimnaziją

Priėmimas vyks

Birželio 19d. (antradienis) – 14.00-19.00 val.

Birželio 20d. (trečiadienis) – 8.00-13.30 val.

Birželio 21d. (ketvirtadienis) – 14.00-19.00 val.

Priėmimo komisija dirbs 103 kabinete

Privalomi pateikti dokumentai:

- Tapatybę patvirtinantis dokumentas ir kopija;

- Baigimo pažymėjimas ir kopija;

- Gyvenamosios vietos deklaracija ir kopija (jei originalo negalite palikti);

- Nustatytos formos vaiko sveikatos patikrinimo pažyma (ją būtina pateikti iki rugsėjo 15 d.).

Sutartį pasirašo mokinys ir vienas iš tėvų/globėjų.

PRIMENAME:

·  Pasirašę sutartį būsite fotografuojami elektroniniam mokinio pažymėjimui.

Birželio 21 d. nuo 14 iki 18 valandos 137 kabinete bus galima užsisakyti mokyklinę uniformą.

Administracija

Rašėme Nacionalinį diktantą

Vasario 24 d. jau dešimtą kartą vyko Nacionalinis diktantas – suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas, kurio organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

Konkursą 2006 m. pradėjo rengti savaitraštis „Atgimimas“. Pastaraisiais metais pagrindinis konkurso organizatorius – VšĮ Pilietinės minties institutas. Rašyti nacionalinį diktantą nėra nei lietuviška, nei nauja idėja. Tokie diktantai rašomi ir Prancūzijoje, Olandijoje, Lenkijoje, Kinijoje ir kitur.

Jau antrus metus diktantas rašomas per Lietuvių kalbos dienas, kurios organizuojamos vasario 16 – kovo 11 dienomis. Tradiciškai Nacionalinio diktanto tekstas pilnas visokiausių „spąstų“. Taip daroma specialiai, kad būtų galima išrinkti geriausiuosius.  LRT diktoriaus Marijaus Žiedo diktuojamą Nacionalinį diktantą, kurio tekstą sukūrė Alvydas Šlepikas, rašė 32 raštingiausi mūsų gimnazijos gimnazistai.

Po diktanto visi buvo geros nuotaikos, nors turėjo nemažai abejonių dėl kai kurių žodžių rašybos ir ypač dėl teksto skyrybos, nes skyryba, ko gero, kiečiausias riešutėlis visiems lietuviškai rašantiems. Bet juk svarbiausia pasijusti visos lietuviškai kalbančios ir rašančios bendruomenės dalimi. Juk šių metų kalbos dienų šūkis: „Kalboje visų namai!“

Lietuvių kalbos mokytoja  Giedrė Gustienė

2018 m. Brandos egzaminų tvarkaraštis