Kelionė į Latviją

Vieną ankstyvą gruodžio šeštadieno rytą IIIB ir IVD klasių mokiniai išvyko aplankyti kaimyninės valstybės Latvijos. Visos kelionės metu gimnazistai atrasdavo bendrų sąsajų su latvių tauta, jos istorija. Į Rygą važiavo svarbiu visoms trims Pabaltijo valstybėms keliu - tuo pačiu, kuriame 1989 m. susikibę rankomis estai, latviai ir lietuviai sudarė gyvąją grandinę, taip parodydami norą būti laisvais.

Vaikštinėdami po kalėdinę Rygą, gimnazistai susipažino ne tik su latvių ir lietuvių kalbos, tautinių raštų, mezginių, maisto, tradicijų panašumais, svarbiausiais architektūriniais paminklais, bet ir su šio miesto istorija - čia buvo įsikūręs mūsų priešininkas Livonijos ordinas. Mokiniai pasidžiaugė, jog broliai latviai kitais metais taip pat švęs savo valstybės 100-metį.

O kelionės pabaigoje nudžiugino desertas - savomis rankomis pagamintas saldainis. Gražiame Jielgavos miestelyje, konditerijos gamyklėlėje, darbuotojai ne tik parodė, kaip gaminami latviški ledinukai, bet ir pakvietė pačius gimnazistus pasidarbuoti ir pagaminti saldžią kalėdinę dovanėlę.

P.S.  Ar žinojote, jog latviškai briedis - alnis, o elnias ...  briežis.

IIIA IR IVD klasių auklėtojos D. Bruzgienė, J. Sipavičienė.