Pilietiškumo pamoka „Misija-Sibiras 2017“

Gruodžio 14 d.  I gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo susitikime su „Misija-Sibiras 2017“ dalyve Agne Pašvenskaite, kuri, gavusi mūsų kvietimą pasidalinti įspūdžiais iš šios misijos, mielai sutiko ir norėjo aplankyti gimnaziją. Mat Agnės geriausia draugė Guoda yra Antano Lukšos, Juozo Lukšos brolio, anūkė.

Agnė pasakojo savo kelionės įspūdžius  po Irkutsko kraštą. Šiais metais „Misija- Sibiras 2017“ ekspedicijos dalyviai  vyko į Irkutsko sritį, kurioje pagal plotą tilptų 12 Lietuvų. Tvarkė lietuvių amžino poilsio vietas Tulūno bei Nižneudinsko rajonuose, kuriuose sutvarkė 9 skirtingas kapines. Kapinių ieškojo vietovėse, kurių dalies žemėlapiuose jau nebėra, todėl nemažai keliavo pėsčiomis - nužygiavo daugiau nei 100 kilometrų. Dvi savaites trukusioje ekspedicijoje į dangų iškilo 9 nauji lietuviškos kryždirbystės tradicijomis puošti kryžiai. Lietuvių tremtinių likimus prisiminė susitikdami su Sibire tebegyvenančiais lietuviais ar jų artimaisiais. Keliaudami iš vienos gyvenvietės į kitą sutiko net 8 lietuviškų šaknų turinčius žmones.

Mokiniai  klausė  įdomių pasakojimų, nutikimų, patirtų keliaujant po Sibiro taigą, pelkes, kaimus ir miestelius.

Ši misija Agnei ir kitiems dalyviams - gyva istorinė, praktinė pamoka. Juk tokiose misijose dalyvauja žmonės, kurie sujungia dabartį ir praeitį... Istorines žaizdas su meile apkabina savo rankom, dėl tų, kurių užmiršti nevalia... Didžiuojuosi žmonėmis, kurie puoselėja tokią iniciatyvą.

Zita Talutienė