Savaitgalis Amsterdame

Kelionės ar ekskursijos lyg gaivaus vėjo gūsis padeda numalšinti žinių, įspūdžių troškulį, išsivaduoti iš kasdienybės rutinos. Todėl IIIA klasės mokiniai, lydimi auklėtojos Birutės Danaitienės, ir  išsiruošė  savaitgalio kelionėn į Amsterdamą. Apie šią kelionę svajojome jau metus laiko.  Mūsų tikslas buvo susipažinti su Nyderlandų sostine, kuri garsėja meno ir istorijos muziejais.

Pirmiausia aplankėme Anos Frank namą-muziejų. Čia daug sužinojome apie Antrąjį pasaulinį karą, žydų genocidą.  Visi lankytojai aprūpinami audio gidais ir vaikščiodami iš kambario į kambarį išgirsta pasakojimą  apie laikmetį bei Anos Frank šeimos gyvenimą ir tolimesnį likimą. Nors muziejuje nėra labai daug eksponatų, jis palieka gilų įspūdį dėl  informatyvumo ir jaudinančios jaunos žydaitės tragiško likimo istorijos.

Genialiojo dailininko Van Gogo muziejus, kuriame eksponuojama didžiausia genijaus darbų kolekcija,  irgi nepaliko abejingų. Kiekvienas keturaukščio pastato aukštas yra skirtas konkrečiam dailininko gyvenimo periodui, todėl labai lengva susiorientuoti ir suvokti, kaip kito dailininko kūryba ir pasaulio matymas.

Valstybiniame muziejuje (Rijksmuseum) pamatėme daugybę  istorinių ir dailės eksponatų, Rembranto, Vermejerio  drobių. Deja, neturėjome tiek daug laiko, kad viską apžiūrėtume ir įsigilintume.

Kelionė buvo tikrai nuostabi. Pamatėme gražiai apšviestą prieškalėdinį Amsterdamą, tik dar be kalėdinės eglutės. Tai miestas, į kurį norėtųsi grįžti dar kartą.

IIIA klasės mokinė Kamilė Ambrozevičiūtė