Jono Basanavičiaus takais

      166-ąjį daktaro Jono Basanavičiaus gimtadienį grupė mūsų gimnazijos trečiokų paminėjo Vilniuje. Vaikščiojome  po tas Vilniaus vietas, kurios tiesiogiai susijusios su paties daktaro dienoraštyje paminėtais svarbiausiais jo darbais ir įvykiais. Kai kuriuos objektus, kaip antai Vilniaus filharmonijos pastatą, kuriame 1905-aisiais įvyko Didysis Vilniaus  Seimas, Signatarų namus, mokiniai turėjo surasti patys.

      Taip pat mokiniai turėjo atspėti, koks svarbus Vilniaus objektas buvo išsaugotas J.Basanavičiaus ir jo vadovaujamos Lietuvių mokslo draugijos pastangomis. Daug kam buvo naujiena, kad tai Gedimino kalnas, kurį 1911 metais caro valdžia norėjo nukasti ir įrengti čia vandens saugyklą. Visi kartu aplankėme Jono Basanavičiaus kapą Rasų kapinėse, prisiminėme jo mirties ir laidotuvių aplinkybes.

      Apžiūrėjome dabartinio Rusų dramos teatro pastatą – jame  1917 metais vyko Vilniaus konferencija, numačiusi Lietuvos nepriklausomybę ir įkūrusi Lietuvos tarybą.

     Grožėjomės P. Vileišio rūmais, kuriuose nuo 1932 metų iki pat okupantų sprendimo uždaryti 1940-aisias veikė J.Basanavičiaus vadovaujama Lietuvių mokslo draugija ir jos gausi biblioteka.

Mokytojos E.Raudaitienė, J.Sipavičienė

UNIFORMŲ UŽSAKYMAS

BĮ UAB „Tometa“
Draugystės g.19, Kaunas
tel. 837 455 185
mob.8 687 83354

.

Plačiau apie mokyklinę uniformą   

PARTNERIAI

 

 
 

NAUDINGA

 

   

 

PROJEKTAI

 

Gimnazijos kontaktai

S. Lozoraičio 13, Garliava, LT-53226, Kauno r.
Telefonas/Faksas: 8 - 37 55 12 55
El. paštas: mokytojams@yahoo.com

Prisijungti

  

Dėl prisijungimo duomenų mūsų gimnazijos mokiniams arba mokinių tėvams

Neturintys prisijungimo duomenų ar negalintys prisijungti prie elektroninio dienyno tamo.lt kreipkitės el. paštu: tamo.gjlg@yahoo.com

Mokiniai temos eilutėje turi parašyti "Dėl TAMO mokiniams", o  laiške - savo vardą, pavardę bei klasę.

Mokinių tėvai temos eilutėje turi parašyti "Dėl TAMO tėvams", o  laiške  turėtų nurodyti savo vaiko vardą, pavardę bei klasę.

Prisijungimo duomenys bus atsiųsti per tris darbo dienas.
 

Lankomumas

Šiandien109
Šią savaitę2346
Viso422186

Dabar lankosi

2
Statistika nuo 2014-10-15

Joomla! derinimo konsolė

Sesija

Profilio informacija

Atminties naudojimas

Duomenų bazės užklausos