2018 m. Brandos egzaminų tvarkaraštis

Kviečiame mokytis mūsų gimnazijoje!

Priėmimo į gimnaziją prašymo forma

Jono Basanavičiaus takais

166-ąjį daktaro Jono Basanavičiaus gimtadienį grupė mūsų gimnazijos trečiokų paminėjo Vilniuje. Vaikščiojome  po tas Vilniaus vietas, kurios tiesiogiai susijusios su paties daktaro dienoraštyje paminėtais svarbiausiais jo darbais ir įvykiais. Kai kuriuos objektus, kaip antai Vilniaus filharmonijos pastatą, kuriame 1905-aisiais įvyko Didysis Vilniaus  Seimas, Signatarų namus, mokiniai turėjo surasti patys.

Taip pat mokiniai turėjo atspėti, koks svarbus Vilniaus objektas buvo išsaugotas J.Basanavičiaus ir jo vadovaujamos Lietuvių mokslo draugijos pastangomis. Daug kam buvo naujiena, kad tai Gedimino kalnas, kurį 1911 metais caro valdžia norėjo nukasti ir įrengti čia vandens saugyklą. Visi kartu aplankėme Jono Basanavičiaus kapą Rasų kapinėse, prisiminėme jo mirties ir laidotuvių aplinkybes.

Apžiūrėjome dabartinio Rusų dramos teatro pastatą – jame  1917 metais vyko Vilniaus konferencija, numačiusi Lietuvos nepriklausomybę ir įkūrusi Lietuvos tarybą.

Grožėjomės P. Vileišio rūmais, kuriuose nuo 1932 metų iki pat okupantų sprendimo uždaryti 1940-aisias veikė J.Basanavičiaus vadovaujama Lietuvių mokslo draugija ir jos gausi biblioteka.

Mokytojos E.Raudaitienė, J.Sipavičienė