Gimnazistai rudens atostogas pradėjo keliaudami Baltijos jūra

Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos II klasių mokiniai, lydimi savo klasės vadovų: I. Grinienės, E. Vasiliauskaitės, V. Levanauskaitės ir L. Zizo,  rudens atostogas pradėjo turininga trijų dienų UAB „Eura Travel“ organizuota kelione į Estiją ir Švediją.

Lietuvą palikom lietuje, o Talinas mus pasitiko žiemiškai baltas. Pirmiausiai  aplankėme įspūdingą ir jaukų Talino senamiestį, apžiūrėjome Estijos parlamentą, Šv. Mikalojaus katedrą, Rotušės aikštę, Ilgosios ir Trumposios kojos gatveles, žengėme pro miesto vartus, kurie kažkada skyrė aukštutinį ir žemutinį Taliną ir būdavo užrakinami, kai miestiečiai susipykdavo, grožėjomės miesto panorama nuo viršutinės apžvalgos aikštelės.

Keltas „Baltic Queen“, kuriuo išplaukėme į Švedijos sostinę Stokholmą, pilnas pramogų, parduotuvių ir restoranų, todėl nuobodžiauti neteko. Labai patiko šokėjų, muzikantų meninė programa „Starlight Palace“ klube, puiki vakarinė diskoteka, romantiška gitaros muzika, nuostabios ir svajingos dainos „Manhattan Piano“ bare, skanus maistas.

Kitos dienos rytą, išėję į aukštutinį denį, galėjome žavėtis gražiomis Švedijos pakrantėmis, gausybe salų ir salelių, kurių priskaičiuojama virš 27 tūkstančių, spalvingu rudeniu ir tvarkingais, jaukiais švedų namais, išsibarsčiusiais pakrantėse.

Stokholme prie karališkųjų rūmų stebėjome iškilmingą garbės sargybos pasikeitimo ceremoniją, pabuvojome prie miesto rotušės, kur vyksta iškilmingos vakarienės po Nobelio premijų įteikimo. Didžiausią įspūdį paliko „Vasa“ muziejus, kuriame eksponuojamas iškeltas didingiausias Švedijos karo laivas, pastatytas prieš 350 metų ir nuskendęs nuplaukęs vos pusantro kilometro nuo kranto po dviejų iškilmingų pabūklų salvių savo išplaukimo garbei. Žuvo beveik visa įgula, kurią sudarė 452 jūreiviai, laivo karininkai ir įgulos narių artimieji.

Trečią dieną lankėmės Tartu mieste bei „Ahhaa“ mokslo muziejuje. Čia gausybė įdomių eksponatų, kuriuos turi išbandyti, paliesti...Galima pajusti, koks slėgis bus panirus giliai po vandeniu, išbandyti savo drąsą važiuojant dviračiu per lyną, kuris kabo septynių metrų aukštyje, sužinoti kompiuterinės grafikos naudojimo subtilybes kine, daugybę matematikos, anatomijos, fizikos paslapčių...

Linas Zizas, IIC klasės vadovas

Viso319872