Pilietiškumo pamoka Valstybės pažinimo centre

      Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos istorijos ir pilietškumo mokytojos V. M. Vėjelytės idėja – ugdyti gimnazistų pilietiškumą netradicinėse erdvėse - ir toliau sėkmingai įgyvendinama. Rugsėjo mėnesį kelios mokinių klasės žiūrėjo ir aptarė filmą ,,Siena: tarp Rytų ir Vakarų‘‘, o spalio pradžioje žinių apie šalies istoriją ir pilietiškumo pagrindų gimnazistai sėmėsi Vilniuje, Valstybės pažinimo centre, kur dėl ypač didelio susidomėjimo patekti įmanoma tik užsiregistravus prieš keletą mėnesių. Kaip skelbiama šio interaktyvaus pažintinio centro puslapyje http://pazinkvalstybe.lt/, jo vizija – Lietuvos ateitimi tikintys ir ją aktyviai kuriantys, atsakomybę už save ir už savo bendrapiliečius prisiimantys žmonės. Ekspozicijose siekiama atsakyti į klausimus, kaip veikia demokratiška valstybė ir jos institucijos, kaip piliečiai gali dalyvauti valstybės kūrime ir valdyme, kokiais būdais galima spręsti visai visuomenei ar vietos bendruomenei aktualias problemas. 

   

  IIA, IIB , IIID ir IVA mokiniai netradicinės pamokos metu ne tik susipažino su Valstybės pažinimo centro kūrimo istorija, su ekspozicijoje perteikiamais demokratinės valstybės veikimo principais, bet ir naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais galėjo savarankiškai gilintis į dominančias temas. Mokiniams ir juos lydinčioms mokytojoms (M.V. Vėjelytei, A.Armonienei, I.Grinienei) labai patiko, kad viskas buvo interaktyvu: planšete nuskaičius specialų kodą, gaunama, tekstinė, garsinė arba vaizdo medžiaga. Tokiu būdu galima gauti daug naudingos informacijos apie svarbiausius Lietuvos istorijos etapus, įvykius, iškiliausius žmones, svarbiausius jų nuveiktus darbus ir net asmeninius pomėgius. Atskiros salės skirtos statistiniams duomenims apie Lietuvą ir Lietuvos vietovėms pažinti. Taigi čia kuo puikiausiai galėtų vykti ir istorijos, geografijos, lietuvių kalbos, matematikos ir kitų dalykų pamokos. Užsiėmimo pabaigoje visi dalyviai galėjo susipažinti su įvairiomis žymių žmonių ir šio centro lankytojų pateiktais pilietiškumo sąvokos apibrėžimais bei palikti savo filmuotą medžiagą apie pilietiškumo sampratą.

Gabija Sarapinaitė, IIA

UNIFORMŲ UŽSAKYMAS

BĮ UAB „Tometa“
Draugystės g.19, Kaunas
tel. 837 455 185
mob.8 687 83354

.

Plačiau apie mokyklinę uniformą   

PARTNERIAI

 

 
 

NAUDINGA

   

 

PROJEKTAI

 

Gimnazijos kontaktai

S. Lozoraičio 13, Garliava, LT-53226, Kauno r.
Telefonas/Faksas: 8 - 37 55 12 55
El. paštas: mokytojams@yahoo.com

Prisijungti

  

Dėl prisijungimo duomenų mūsų gimnazijos mokiniams arba mokinių tėvams

Nauji mokiniai bei jų tėvai prie TAMO dienyno jungtis gali su ankstesnėje mokykloje turėtais prisijungimo vardais ir slaptažodžiais, tik reikia gauti mūsų gimnazijos asmeninius raktus arba vaiko raktus. Kitų dienynų naudotojai turi registruotis iš naujo.

Nauji I kl. mokiniai prisijungimo duomenis gauna IT pamokoje pirmąją rugsėjo savaitę, o tėvai - iš klasės vadovų.

Nauji kitų klasių mokiniai ir jų tėvai, dėl prisijungimo duomenų kreipkitės el. paštu: tamo.gjlg@yahoo.com

Mokiniai temos eilutėje turi parašyti "Dėl TAMO mokiniams", o  laiške - savo vardą, pavardę bei klasę.

Mokinių tėvai temos eilutėje turi parašyti "Dėl TAMO tėvams", o  laiške  turėtų nurodyti savo vaiko vardą, pavardę bei klasę.

Prisijungimo duomenys bus atsiųsti per tris darbo dienas.

 

Lankomumas

Šiandien172
Šią savaitę172
Viso430099

Dabar lankosi

2
Statistika nuo 2014-10-15

Joomla! derinimo konsolė

Sesija

Profilio informacija

Atminties naudojimas

Duomenų bazės užklausos