Pilietiškumo pamoka Valstybės pažinimo centre

Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos istorijos ir pilietškumo mokytojos V. M. Vėjelytės idėja – ugdyti gimnazistų pilietiškumą netradicinėse erdvėse - ir toliau sėkmingai įgyvendinama. Rugsėjo mėnesį kelios mokinių klasės žiūrėjo ir aptarė filmą ,,Siena: tarp Rytų ir Vakarų‘‘, o spalio pradžioje žinių apie šalies istoriją ir pilietiškumo pagrindų gimnazistai sėmėsi Vilniuje, Valstybės pažinimo centre, kur dėl ypač didelio susidomėjimo patekti įmanoma tik užsiregistravus prieš keletą mėnesių. Kaip skelbiama šio interaktyvaus pažintinio centro puslapyje http://pazinkvalstybe.lt/, jo vizija – Lietuvos ateitimi tikintys ir ją aktyviai kuriantys, atsakomybę už save ir už savo bendrapiliečius prisiimantys žmonės. Ekspozicijose siekiama atsakyti į klausimus, kaip veikia demokratiška valstybė ir jos institucijos, kaip piliečiai gali dalyvauti valstybės kūrime ir valdyme, kokiais būdais galima spręsti visai visuomenei ar vietos bendruomenei aktualias problemas.

IIA, IIB , IIID ir IVA mokiniai netradicinės pamokos metu ne tik susipažino su Valstybės pažinimo centro kūrimo istorija, su ekspozicijoje perteikiamais demokratinės valstybės veikimo principais, bet ir naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais galėjo savarankiškai gilintis į dominančias temas. Mokiniams ir juos lydinčioms mokytojoms (M.V. Vėjelytei, A.Armonienei, I.Grinienei) labai patiko, kad viskas buvo interaktyvu: planšete nuskaičius specialų kodą, gaunama, tekstinė, garsinė arba vaizdo medžiaga. Tokiu būdu galima gauti daug naudingos informacijos apie svarbiausius Lietuvos istorijos etapus, įvykius, iškiliausius žmones, svarbiausius jų nuveiktus darbus ir net asmeninius pomėgius. Atskiros salės skirtos statistiniams duomenims apie Lietuvą ir Lietuvos vietovėms pažinti. Taigi čia kuo puikiausiai galėtų vykti ir istorijos, geografijos, lietuvių kalbos, matematikos ir kitų dalykų pamokos. Užsiėmimo pabaigoje visi dalyviai galėjo susipažinti su įvairiomis žymių žmonių ir šio centro lankytojų pateiktais pilietiškumo sąvokos apibrėžimais bei palikti savo filmuotą medžiagą apie pilietiškumo sampratą.

Gabija Sarapinaitė, IIA