Mainai su Vokietija

      Rugsėjo 17 d. aštuoni Garliavos Juozo Lukšos gimnazistai: Rūta, Rusnė, Jokūbas, Gintarė, Jurgita, Nojus, Lina ir Raimonda, kartu su anglų kalbos mokytoja Edita Liutkevičiene dalyvaujantys tarptautinėje mainų programoje „The Plastic bag dilemma“, vyko į Vokietiją, kur susitikę su partneriais iš kitų šalių — Norvegijos, Anglijos, Vokietijos ir Airijos — visą savaitę vykdė programoje numatytą veiklą. Pagrindinis projekto tikslas buvo susipažinti su šiuo metu aktualiausia vandenynų užteršimo plastiku problema. Kartu paminėjome ir mus pakvietusios Vokietijos Šv. Uršulės gimnazijos šimtmetį. Pirmą dieną atvykę į Vokietiją mokiniai buvo supažindinti su šeimomis, kuriose jie gyveno visą savaitę. Kiekviena šeima buvo suplanavusi vis kitokius laiko praleidimo būdus, kad kuo geriau galėtų susipažinti. Antrają dieną vyko projekto atidarymo šventė. 

Joje mokiniai pristatė savo mokyklas; buvo atvykę svečiai iš Europos Parlamento — B. Sippel ir P. Liesse, su jais buvo rengiama diskusija. Dalyviai galėjo klausinėti įvairių jiems aktualių klausimų: pradedant vandenynų užterštumu, baigiant Brexit-u. Po diskusijos vyko darbo grupių veikla. Grupės nariai turėjo atlikti užduotį: panaudodami jiems pateiktas įvairias medžiagas aprišti kiaušinį taip, kad jį metant jis nesudužtų. Taip vaikai ne tik susipažino vieni su kitais, bet ir pademonstravo savo fizikos žinias. Tą pačią dieną, vakare, vyko ,,A Plastic Ocean‘‘ filmo peržiūra ir jo aptarimas. Po filmo mokiniai grįžo į juos priėmusių šeimų namus.

     Trečiąją dieną darbas vėl vyko grupėse: diskutavome apie vandenynų užterštumą ir ką turėtume daryti, kad vandenynuose sumažėtų šiukšlių, taip pat vyko viktorinos. Po pietų visi išskubėjome į savivaldybę, kurioje susipažinome su Attendorno meru ir išklausėme pristatymą apie Attendorną, taip pat pateikėme įvairių klausimų. Visi gavome po atmintuką ir šokoladą dovanų. Po šio vizito keliavome į pikniko vietą. Bekeliaudami galėjome pasigrožėti nuostabia gamta. Nors ir reikėjo kopti į statų kalną, bet vaizdas užkopus atpirko visas kančias. Ketvirtąją dieną lankėmės kompanijoje „Westmark‘‘, kurioje galėjome išvysti, kaip gaminami virtuvės reikmenys. Grįžę vėl buvome suskirstyti į darbo grupes: atlikome užduotis ir ruošėmės penktadienį vykusiam projekto pristatymui miesto centre.

Vakare visi smagiai ėjome žaisti boulingo. Penktąją dieną visi vykome į Boną, kur dalyvavome diskusijose. Po to dalis žmonių vyko į ekskursiją po Jungtinų Tautų organizacijos būstinę, kita dalis lankė įdomiausius Bonos pastatus. Po kelionės vyko diskoteka. Šeštąją dieną, kaip ir kasdien, padirbėjome grupėse ir pasiūlėme sprendimo būdų problemoms, susijusioms su vandenyno užteršimu. Vėliau visi vykome į miesto centrą, kur praeiviams pristatėme savo projektą. Po viešnagės mieste pasivaišinome pyragais ir atsisveikinome su draugais. Septintąją dieną laukė ilga kelionė namo. Ryte atsisveikinome su mus globojusiomis šeimomis ir iškeliavome namo. Kelionė praėjo labai sklandžiai, visi grįžome laimingi ir kupini gerų įspūdžių.

Raimonda Jankutė, IIa mokinė

UNIFORMŲ UŽSAKYMAS

BĮ UAB „Tometa“
Draugystės g.19, Kaunas
tel. 837 455 185
mob.8 687 83354

.

Plačiau apie mokyklinę uniformą   

PARTNERIAI

 

 
 

NAUDINGA

   

 

PROJEKTAI

 

Gimnazijos kontaktai

S. Lozoraičio 13, Garliava, LT-53226, Kauno r.
Telefonas/Faksas: 8 - 37 55 12 55
El. paštas: mokytojams@yahoo.com

Prisijungti

  

Dėl prisijungimo duomenų mūsų gimnazijos mokiniams arba mokinių tėvams

Nauji mokiniai bei jų tėvai prie TAMO dienyno jungtis gali su ankstesnėje mokykloje turėtais prisijungimo vardais ir slaptažodžiais, tik reikia gauti mūsų gimnazijos asmeninius raktus arba vaiko raktus. Kitų dienynų naudotojai turi registruotis iš naujo.

Nauji I kl. mokiniai prisijungimo duomenis gauna IT pamokoje pirmąją rugsėjo savaitę, o tėvai - iš klasės vadovų.

Nauji kitų klasių mokiniai ir jų tėvai, dėl prisijungimo duomenų kreipkitės el. paštu: tamo.gjlg@yahoo.com

Mokiniai temos eilutėje turi parašyti "Dėl TAMO mokiniams", o  laiške - savo vardą, pavardę bei klasę.

Mokinių tėvai temos eilutėje turi parašyti "Dėl TAMO tėvams", o  laiške  turėtų nurodyti savo vaiko vardą, pavardę bei klasę.

Prisijungimo duomenys bus atsiųsti per tris darbo dienas.

 

Lankomumas

Šiandien172
Šią savaitę172
Viso430099

Dabar lankosi

3
Statistika nuo 2014-10-15

Joomla! derinimo konsolė

Sesija

Profilio informacija

Atminties naudojimas

Duomenų bazės užklausos