Paskaita apie žalingus įpročius

Balandžio 26 dieną Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos skaitykloje IC ir IID mokiniams vyko paskaita apie žalingus įpročius, cigarečių, alkoholio bei narkotikų žalą. Šis renginys — viena iš projekto „Sveikas gyvenimas — blaivus gyvenimas“ šviečiamųjų veiklų. Projektą pristatė ir užsiėmimą mokiniams vedė policijos pareigūnas Darius Joneikis.

Iš pradžių lektorius pristatė projekto tikslus, galimybes su šiuo projektu išsamiau susipažinti  internete, parsisiunčiant programėlę „Aktyvuokis“, o tada, draugiškai pasikalbėjęs su mokiniais apie žalingus įpročius, pasiūlė dalyvauti tyrime, kuriame buvo parodomas cigarečių, alkoholio ir narkotinių medžiagų poveikis organizmui. Pirmiausia, pareigūnas pakvietė kelis savanorius, kurie prisipažino rūkantys. Jiems buvo duotas specialus įrenginys, matuojantis CO2kiekį iškvėpiamame  ore. Pagal šį rodiklį buvo nustatomas cigarečių poveikis plaučiams. Vėliau mokiniams buvo pasiūlyta išbandyti akinius, kurie imituoja apsvaigimo nuo alkoholio ir nuo narkotinių medžiagų poveikį. Kalbėdamas apie narkotikus, lektorius perspėjo, kokie pavojai tyko jaunų žmonių, kurie bent kartą susigundo pavartoti šių medžiagų.

Paskaita buvo įtraukianti ir įdomi, mokiniai drąsiai pateikė klausimus lektoriui. Visus ypąč suintrigavo  klausytojų auditorijai pasiūlytas sąlyčio su narkotinėmis medžiagomis testas. Džiugu, kad mūsų gimnazijoje jis buvo neigiamas.

Lukas Kamarauskas, IID klasės mokinys