Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos moksleiviai  konkurse „Moksleiviai – bendruomenei“

Balandžio 19 d. gimnazijos trečiokai, besimokantys  chemijos A lygiu, kartu su chemijos mokytoja Asta Račkauskiene  vykdė projektą „Gražiname Jiesios kraštovaizdžio draustinį ir gerbiame žuvusių žydų atminimą“ .

Projekto tikslas buvo prisijungti prie dešimtmetį mininčios akcijos „Darom“,sutvarkyti Jiesios landšaftinį draustinį ir žydų sušaudymo vietą Rinkūnų kaime.

Gražūs Jiesios šlaitai traukia žmones, bet, deja, daugelis užmiršta, kaip elgtis gamtoje: palieka nesutvarkytas laužavietes, išmėtytas šiukšles. Taip pat gimnazistai prisiminė ir tai, kad 1941 metais rugpjūčio 28 dieną Rinkūnų kaime, netoli Jiesios, buvo sušaudyti Garliavos gyventojai žydai.

Skamba kraupiai: 73vyrai, 113moterų ir 61 vaikas. Daug metų Garliavoje gyvenusi  žydų bendruomenė lėmė savitą  kultūrinį ir socialinį krašto koloritą. Istorija nepasimiršta... Todėl gražiname, puoselėjame ir prisimename savo kraštui brangias vietas.

IIIB mokinė Goda Brazauskaitė.