Istorijos pamoka, skirta paminėti Vasario 16-ąją

Nepriklausomybę Lietuvai iškovojo ne vien politikai, kurių nuotraukas matome ir pavardes skaitome kiekvieną kartą minėdami Vasario 16-ąją. Be daugybės paprastų vyrų – kareivių, karininkų – pasiaukojimo  vien politikai Nepriklausomybės nebūtų atkovoję.

Vasario 16-osios išvakarėse mūsų gimnazijos II-okai aplankė su  Nepriklausomybės kovų didvyrių atminimu susijusias vietas Garliavoje ir jos apylinkėse. Maršrutą sudėlioti padėjo Ingos Stepukonienės knyga ,,Garliava: laikas ir žmonės”.

Mokiniai aplankė 1918-1923 m. žuvusiems krašto kariams  ir savanoriams skirtą paminklą Garliavos centre.

Uždegėme žvakeles ties paminklu – suoleliu 1918-1920 metų savanoriams.

Kiek ilgiau užtrukome prie vieno žymiausių savanorių – Antano Jakšto sodybos, tiksliau,  prie to, kas iš šios sodybos liko.  Čia moksleiviai sužinojo, kas atsitiko su A. Jakštu ir jo šeima ir kad šio žmogaus istorija panaši į visas kitas Narsiečių kaimo gyventojų istorijas – buvo tremiami, persekiojami, jų sodybos naikinamos. Prie Narsiečių kaimui  atminti pastatyto kryžiaus taip pat uždegėme žvakeles.

Garliavos Jonučių kapinėse palaidota ne viena dešimtis Nepriklausomybės kovų savanorių, daugiau nei 30 jų  buvo apdovanoti Vyčio Kryžiumi. Lietuvoje nėra antrų tokių kapinių, kuriose būtų palaidota tiek daug apdovanotųjų Vyčio Kryžiumi, todėl lankėmės ir čia.

Mūsų pareiga yra gerbti ir prisiminti vardus žmonių, kurie pasiaukojo ir žuvo už Lietuvos laisvę. Pakaunės žemė gali didžiuotis užauginusi ne vieną šimtą savanorių. Dėkojame jiems.

Viltė Šumskytė, IIa

Mokytojos J. Sipavičienė ir E. Raudaitienė