Kviečiame mokytis mūsų gimnazijoje!

Priėmimo į gimnaziją prašymo forma

2018 m. Brandos egzaminų tvarkaraštis

Apsilankymas Kauno stačiatikių Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedroje

Vasario 9 dieną grupė mūsų gimnazijos pirmokų lankėsi Kauno stačiatikių Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedroje.

Šiame sobore tarnaujantis Tėvas Konstantinas papasakojo moksleiviams apie stačiatikių tikėjimą, bažnytines apeigas, paaiškino stačiatikių kryžiaus simboliką, nuvedė prie Šv. Serafimo, Šv. Jefrosinijos ir Šv. Sergijaus ikonų, nurodydamas, nuo ko, tikima, jos gelbsti, ką globoja; parodė garsiąją stačiatikių Surdegio Dievo Motinos ikoną, žinomą visame pasaulyje.

Diakonas Konstantinas papasakojo, kad ši cerkvė baigta statyti 1935 metais, pusę statyboms reikalingos sumos skyrė tuometinė Lietuvos vyriausybė. Dabar šventykloje tarnauja trys šventikai, dar vadinami popais. Jie gali vesti ir turėti vaikų.

Pirmokai, prieš vykdami į šią cerkvę, išmoko paskaityti maldą „Tėve mūsų“ rusiškai, Tėvas Konstantinas jos išklausė, pagyrė ir visus palaimino.

Žinodami, kad Tėvas Konstantinas turi gražų balsą, paprašėme jo pagiedoti kokią nors giesmę. Tėvas Konstantinas maloniai sutiko ir visi galėjome pasiklausyti  giesmės Švč. Marijai.

Namo grįžome sužinoję keletą svarbių dalykų iš Kauno ir stačiatikių tikėjimo istorijos, ne visai įprastomis aplinkybėmis pakalbėję rusų kalba, pamatę, kur dabar saugoma garsioji Surdegio Dievo Motinos ikona, paklausę jai skirtos giesmės  ir... palaiminti.

Mokytojos J. Burinskienė ir E. Raudaitienė